Przedstawicielstwo firmy Gira w Polsce

Partner Stowarzyszenia Architektów Polskich

Więcej bezpieczeństwa na co dzień i w sytuacjach niebezpiecznych

O poczucie bezpieczeństwa przez całą dobę dbają różnorodne funkcje bezpieczeństwa, które mogą być realizowane w połączeniu z Gira HomeServer. Obojętnie, czy to włamanie, pożar, czy też niepogoda – system Gira KNX oferuje specjalne rozwiązania zapobiegające różnym zagrożeniom.

Specjalne aplikacje, jak przycisk paniki, nadzór wideo i symulacja obecności zapewniają optymalną ochronę domu i mieszkańców.

Szybka ochrona przed zagrożeniami w przypadku dymu i pożaru

Jeżeli czujki dymu Gira zarejestrują pożar lub niebezpieczne tworzenie się dymu, natychmiast uaktywnia się Gira HomeServer. Samodzielnie wprowadza pierwsze środki zapobiegawcze i wspomaga ewakuację mieszkańców. Następuje automatyczne podniesienie żaluzji i rolet, odblokowanie drzwi do domu i włączenie światła na drodze ewakuacyjnej. W ten sposób mieszkańcy zyskują ważny czas do opuszczenia budynku. W razie nieobecności mieszkańcy zostają zaalarmowani przez telefon lub SMS.

Niezawodna ochrona w przypadku niepogody i burzy

Burze są często nieprzewidywalne i co roku powodują milionowe szkody. Dzięki włączeniu stacji pogodowej KNX przez Gira HomeServer można zredukować szkody spowodowane przez niepogodę lub całkiem ich uniknąć. W razie niebezpiecznie wysokich prędkości wiatru stacja pogodowa podaje komunikat do serwera, który zabezpiecza dom przed burzą. Okna, włazy dachowe i bramy garażu są automatycznie zamykane, a markizy wsuwane. Po stronie domu narażonej na oddziaływanie pogody samoczynnie opuszczane są rolety, co chroni okna.

Większe bezpieczeństwo w przypadku uszkodzeń technicznych

Czujniki i sygnalizatory techniczne przejmują ważne funkcje nadzorujące i kontrolują np. podłączone do sieci urządzenia domowe, jak kuchnia, lodówka, zmywarka do naczyń, zamrażarka lub pralka. Jeżeli dojdzie do wycieku w pralce, awarii ogrzewania lub pozostawienia otwartych drzwi w lodówce, Gira HomeServer wysyła natychmiast komunikat o zakłóceniach. W ten sposób mieszkańcy mogą szybko zareagować na problem przed powstaniem większych szkód.

Wyłączanie wszystkich urządzeń elektrycznych jednym przyciskiem

Aby mieć pewność: W otoczeniu wejścia istnieje możliwość wyłączania wszystkich urządzeń elektrycznych jednym przyciskiem. Tym samym troska o pozostawione włączone przypadkowo płyty kuchenne lub żelazka odchodzi do przeszłości. Opcjonalnie można połączyć funkcję wyłączania centralnego z instalacją zamykającą – blokada drzwi powoduje wyłączanie urządzeń.

Realistyczna symulacja obecności jako ochrona przed włamaniem

Symulacja obecności zapewnia spokojny urlop. Symulacja może realistycznie odtworzyć zachowanie się użytkowników w domu dzięki inteligentnej funkcji zapisu, a tym samym skutecznie odstraszyć włamywacza. Rano otwierane są żaluzje, wieczorem są one zamykane o różnych porach, włączane i wyłączane jest światło, od czasu do czasu nawet włączany jest telewizor. Dla osoby niewtajemniczonej stwarza to wrażenie, że mieszkańcy cały czas przebywają w domu.

Szybki przycisk paniki w przypadku zagrożenia

W sytuacjach niebezpiecznych potrzebne są szybkie reakcje. Jeżeli w nocy słychać podejrzane hałasy lub czujniki sygnalizują ruch w ogrodzie, można szybko uruchomić przycisk paniki, który np. jest zainstalowany bezpośrednio przy łóżku. Wystarczy krótkie naciśnięcie przycisku i w domu oraz w ogrodzie zostanie zapalone kompletne oświetlenie, włączy się zapis obrazów z kamer. Nagła jasność działa odstraszająco i zwykle powoduje ucieczkę intruzów.

Wizualna kontrola bezpieczeństwa dzięki monitoringowi kamerą wideo

Poprzez Gira Control Clients na komputerze lub smartfonie – Gira HomeServer stwarza możliwość kontroli wizualnej kilku obszarów domu lub działki. Poprzez sieć można zintegrować dowolną liczbę kamer bezpośrednio w zarządzaniu budynkiem. Jeżeli czujka ruchu zarejestruje aktywność, obrazy kamery odpowiedniego obszaru mogą być automatycznie zarejestrowane i zapisane. Na życzenie mieszkańcy otrzymują bezpośrednie powiadomienie na swoim smartfonie.

Oświetlenie LED i lampy energooszczędne
Gira łączy światy
Oszczędzanie energii z Gira