Przedstawicielstwo firmy Gira w Polsce

Partner Stowarzyszenia Architektów Polskich

System Gira KNX / EIB jest inteligentnym rozwiązaniem pozwalającym na osieciowanie i sterowanie techniką domową. Dzięki automatyzacji, sterowaniu centralnemu i powiązaniu różnych funkcji system zapewnia większy komfort, bezpieczeństwo i energooszczędność w budynku.

Łatwy do modernizacji, bez hałasu i brudu: z systemem radiowym Gira, łatwo można zainstalować szeroką gamę zaawansowanych funkcji kontroli i automatyzacji.

Dzięki systemowi domofonowemu Gira komunikacja między strefą mieszkalną a wejściem staje się prosta i intuicyjna. Asortyment obejmuje domofony z funkcją wideo lub bez, innowacyjne rozwiązania IP, systemy dostępu bez użycia klucza i wiele więcej.

Tylko trzy urządzenia podtynkowe są kompletowane z różnymi klawiszami zgodnie z zasadą modułowej konstrukcji: od przycisków do obsługi ręcznej aż po elektroniczne sterowniki żaluzjowe współpracujące z czujnikami. Funkcje centralne są realizowane za pomocą np. czujników wiatrowych lub przycisków głównych, przyłączanych do wejść wtórnikowych.

Teraz dzięki systemom audio Gira możesz cieszyć się muzyką w każdym pomieszczniu. Dowolne rozwiązania mogą być realizowane z wykorzystaniem radia Gira RDS lub dzięki integracji systemu Revox multiroom w technologi budowlanej.

Z Powerline Communication System Gira, sieci IP (internetowe) w budynkach mogą być łatwo instalowane lub rozszerzane. Wynika to z faktu, że do transmisji danych wykorzystywane są konwencjonalne sieci 230 V AC, a nie sieci kablowe.

Niełamliwe, odporne na zarysowania, z dodatkową przysłoną, z pokrywą na zawiasach, podświetlane czy międzynarodowe: Gira oferuje szeroki zakres gniazdek do instalacji w budynkach.

Proste załączanie światła: urządzenia podtynkowe do programów stylistycznych Gira i dodatkowe akcesoria, jak załączniki, przyciski i ściemniacze.

Włączone. Wyłączone. Zupełnie samoczynnie. Samoczynnie działające oświetlenie zapewnia komfort i oszczędność energii. W wejściu do budynku, na wjeździe, w krótko używanych pomieszczeniach, w korytarzach i na klatkach schodowych.

Gira oferuje szeroki asortyment urządzeń do obsługi, wyrobników, transformatorów itd. do ściemniania światła. Nowością jest otwarty dla przemysłu standard ściemniania LEDOTRON, który umożliwia ściemnianie elementów świetlnych LED i żarówek energooszczędnych bez migania.

Gira oferuje szeroki asortyment urządzeń do obsługi, wyrobników, transformatorów itd. do ściemniania światła. Nowością jest otwarty dla przemysłu standard ściemniania LEDOTRON, który umożliwia ściemnianie elementów świetlnych LED i żarówek energooszczędnych bez migania.

Ogrzewanie i klimatyzacja pomieszczeń zgodnie z potrzebami, np. regulacja wilgotności powietrza, oszczędza energię i chroni strukturę budynku: Zapobiega się powstawaniu pleśni i wilgoci.

Przyłącza Internetu, telefonu, TV lub innych rodzajów elektronicznej transmisji danych są potrzebne wszędzie. Gira umożliwia jednolitą implementację techniki w programy stylistyczne.

W ramach systemu domofonowego Gira urządzenia KeylessIn: klawiatura kodowa, czytnik linii papilarnych i zdalny czytnik – transponder umożliwiają dostęp do pomieszczeń i budynków bez użycia klucza.

Instalacje natynkowe Gira to czyste rozwiązania dla rozbudowy instalacji elektrycznych bez kucia ścian. Na przykład przy użyciu Profilu 55 zrealizujemy radiowy system magistralny.

Słupki zasilające i oświetleniowe, czujki ruchu i bryzgoszczelne programy stylistyczne: Gira oferuje wiele funkcji i urządzenia specjalnie do ogrodu, podjazdów i innych obszarów zewnętrznych.

Oświetlenie LED i lampy energooszczędne
Gira łączy światy
Oszczędzanie energii z Gira