Przedstawicielstwo firmy Gira w Polsce

Partner Stowarzyszenia Architektów Polskich

Domofony wewnętrzne

Unifony wewnętrzne Gira są dopasowane do programów stylistycznych, możliwy jest montaż pod lub natynkowy, zestawianie urządzeń modułowych, ale także gotowych rozwiązań jak VideoTerminal.

Unifony

Unifony Gira to urządzenia głośnomówiące do instalacji podtynkowej, zapewniające wysoką jakość rozmowy. Urządzenie podstawowe ma głośnik, mikrofon i przyciski przywoławcze z różnymi melodiami dzwonka i dwiema opcjonalnymi funkcjami dodatkowymi: załączanie światła, np. na klatkach schodowych, i mechanizm otwierania drzwi. Ponadto na żądanie można poszerzyć urządzenie o kolorowy wyświetlacz TFT i dodatkowy przycisk do wywoływania innych unifonów.

Więcej informacji o tym produkcie

Unifon słuchawkowy

Cechą rozpoznawczą tych unifonów Gira są ukryte za słuchawką funkcje główne, które umożliwiają dyskretną komunikację w hałaśliwym otoczeniu. Urządzenia zainstalowane pod tynkiem zapewniają wysoką jakość rozmowy. Urządzenie podstawowe ma głośnik, mikrofon i przyciski przywoławcze z różnymi melodiami dzwonka i dwiema opcjonalnymi funkcjami dodatkowymi: załączanie światła, np. na klatkach schodowych, i mechanizm otwierania drzwi. Ponadto na żądanie można poszerzyć urządzenie o kolorowy wyświetlacz TFT i przycisk do wywoływania innych unifonów.

Więcej informacji o tym produkcie

Wideounifon natynkowy

Wideounifon natynkowy to hightech w kompaktowej formie. Pojemnościowe przyciski dotykowe, które reagują już na lekkie dotknięcie, pozwalają na proste sterowanie takimi funkcjami, jak włączanie światła, otwieranie drzwi, dezaktywacja dzwonka i przyjmowanie rozmowy. Kolorowy wyświetlacz TFT najnowszej generacji zapewnia dobrą widoczność pod różnymi kątami i z dużą głębią ostrości. Automatyczne otwieranie drzwi jest bardzo wygodne, np. w przychodniach lekarskich, i umożliwia samoczynne otwieranie drzwi. Instalacja głośnomówiąca umożliwia bezpośredni kontakt głosowy z gabinetem lekarza, ponieważ jest ona tak czuła, że osoba mówiąca nie musi stać bezpośrednio przy mikrofonie.

Więcej informacji o tym produkcie

Unifon natynkowy

Jako korzystne rozwiązanie, pozwalające na szybką i czystą instalację natynkową, unifon natynkowy Gira we wszystkich wersjach osiąga wysoką jakość rozmowy. Użytkownikom to kompletne, wstępnie zmontowane urządzenie oferuje przyciski przywoławcze z różnymi melodiami dzwonka i opcjonalną funkcję załączania światła, np. w klatkach schodowych. Ponadto dysponuje ono dalszymi funkcjami, jak załączanie i wyłączanie dzwonka, regulacja głośności dzwonka i mowy oraz połączenie równoległe maks. trzech unifonów.

Więcej informacji o tym produkcie

Gong natynkowy

Dzwonek do drzwi, którego nie można nie dosłyszeć: Gong natynkowy Gira sprawia, że sygnał dzwonka do drzwi akustycznie i za pomocą LED można przekazać do każdego oddalonego kąta domu i ogrodu. Urządzenie jest połączone z wideofonem lub bramofonem Gira i po prostu przekazuje sygnał. Zróżnicowane dźwięki pomagają w lokalizacji źródła dzwonka – a więc drzwi, wewnątrz domu czy wywołanie z piętra. Kompletne, wstępnie zmontowane urządzenie daje się szybko i czysto zainstalować i oferuje użytkownikom różne melodie dzwonka, załączanie i wyłączanie dzwonka oraz indywidualną regulację głośności.

Więcej informacji o tym produkcie

Terminal wideo

Terminal wideo Gira dzięki wymagającemu wzornictwu harmonizuje idealnie z architekturą wnętrz wyższej klasy. Duże przyciski obsługi i poręczny, podświetlany obrotowy przycisk sterowniczy menu ekranowym na monitorze TFT to proste i wygodne dla użytkownika funkcje główne, które umożliwiają obsługę również starszym ludziom o ograniczonej ruchliwości. Elektryk konfiguruje przyciskiem ustawienia podstawowe, a użytkownik za pomocą menu może indywidualnie ustawiać funkcje wyświetlacza. Do dalszych funkcji należy wyłączenie dzwonka, połączenie równoległe maks. trzech terminali wideo Gira, możliwość wyboru spośród różnych melodii dzwonka i dołączenie automatycznego otwierania drzwi po uruchomieniu dzwonka, np. w przychodniach lekarskich.

Więcej informacji o tym produkcie

Control Clients

Gira Control Clients 9 i 19 to centralne urządzenia służące do obsługi sterowania instalacją KNX/EIB w domu przez Gira HomeServer lub Gira FacilityServer. Wyposażone w mikrofon i głośnik urządzenia mogą być stosowane również jako unifon domofonii audiowizualnej. Za pomocą plug-in funkcje instalacji domofonowej są zintegrowane w interfejsie Gira. Komponenty Gira KeylessIn, jak czytnik linii papilarnych, czytnik – transponder i klawiatura kodowa mogą być implementowane. Ponadto można skonfigurować inteligentne urządzenia, jak sprzęgnięcie otwarcia drzwi z załączaniem światła lub ogrzewaniem. Gira Control Clients stwarzają użytkownikowi elastyczne możliwości indywidualnego komfortu obsługi.

Więcej informacji o tym produkcie

Bramka domofonowa TV

Bramka domofonowa TV Gira łączy telewizor z funkcją wideo instalacji domofonowej. Gdy ktoś dzwoni, a telewizor jest włączony, za pomocą funkcji "obraz w obrazie" urządzenia TV pokazany zostaje obraz kamery z osobą przed drzwiami. Jedyny warunek: Telewizor jest wyposażony w złącze Scart i odpowiednią funkcjonalność. W przypadku braku tej funkcji obraz bramofonu może być wprowadzony do instalacji antenowej i przyporządkowany do stałego kanału TV, gdzie można go przywołać na wszystkich urządzeniach TV. W połączeniu z bramką domofonową telefoniczną Gira możliwa jest nawet komunikacja telefoniczna z gościem i otwarcie drzwi.

Więcej informacji o tym produkcie

Bramka domofonowa telefoniczna

Bramka domofonowa telefoniczna Gira pozwala na integrację systemu domofonii w posiadanej instalacji telefonicznej. Gdy ktoś dzwoni do drzwi, sygnał jest przekazywany za pomocą telefonu stacjonarnego lub komórkowego. Przyjmowanie rozmowy i wysterowanie mechanizmu otwierania drzwi jest wtedy możliwe w każdym pożądanym miejscu – w ogrodzie, w domu wakacyjnym lub w miejscu pracy. Maksymalnie 2 x 50 numerów, specjalne dzwonki do rozpoznawania, przekazywanie wywołań, pukanie i przełączanie dzień/noc to dalsze funkcje.

Więcej informacji o tym produkcie

Oświetlenie LED i lampy energooszczędne
Gira łączy światy
Oszczędzanie energii z Gira